محل تبلیغات شما

یک تاجرآمریڪایے نزدیک یک روستایے در مڪزیک ایستاده بود ڪه یک قایق ڪوچک ماهیگیرے از بغلش رد شد ڪه توش چندتا ماهے بود!
از مڪزیڪے پرسید:چقدر طول ڪشید ڪه این چندتا رو بگیری؟
مڪزیڪی:مدت خیلے ڪمی!
آمریڪایی:پس چرا بیشتر صبر نڪردے تا بیشترماهے گیرت بیاد؟
مڪزیڪی:چون همین تعداد هم براے سیر ڪردن خانواده ام ڪافیه!
آمریڪایی:اما بقیه وقتت رو چیڪار میڪنی؟

مڪزیڪی:تا دیروقت میخوابم!ےڪ ڪم ماهیگیرے میڪنم! با بچه هام بازے میڪنم! با زنم خوش میگذرونم! بعدمیرم تو دهڪده میچرخم! با دوستام شروع میڪنم به گیتار زدن و خوشگذرونے! خلاصه مشغولم با این نوع زندگی!

آمریڪایی:من توے هاروارد درس خوندم و میتونم ڪمڪت ڪنم! تو باید بیشتر ماهیگیرے بڪنے! اونوقت میتونے با پولش یک قایق بزرگتر بخرے! و با درآمد اون چندتا قایق دیگه هم بعدا اضافه میڪنے! اونوقت یک عالمه قایق براے ماهیگیرے داری!

مڪزیڪی:خب! بعدش چی؟
آمریڪایی:بجای اینڪه ماهے ها رو به واسطه بفروشی،اونا رو مستقیما به مشترے ها میدے و براے خودت ڪار و بار درست میڪنی. بعدش ڪارخانه راه میندازے و به تولیداتش نظارت میڪنی این دهڪده ڪوچیک رو هم ترک میڪنے و میرے مڪزیڪو سیتے! بعدش لس آنجلس! و از اونجا هم نیویورڪ. اونجاس ڪه دست به ڪارهاے مهمتر هم میزنی.

مڪزیڪی:اما آقا اینڪار چقدر طول میڪشه؟
آمریڪایی:پانزده تا بیست سال؟
مڪزیڪی:اما بعدش چے آقا؟
آمریڪایی:بهترےن قسمت همینه! موقع مناسب ڪه گیر اومد،میری و سهام شرڪتت رو به قیمت خیلے بالا میفروشے! اینڪار میلیونها دلار برات عایده داره!
مڪزیڪی:میلیونها دلار؟؟؟خب بعدش چی؟
آمریڪایی:اونوقت بازنشسته میشے! میرے به یک دهڪده ساحلے ڪوچیک! جایے ڪه میتونے تا دیروقت بخوابے! یک ڪم هم ماهیگیرے ڪنے! با بچه ها و زنت خوش باشے! و. مڪزیڪے نگاهے به مرد آمریڪایے ڪرد و گفت:خب من الانم ڪه دارم همینڪارو میڪنم!!!

سرگشته چو پرگار همه عمر دویدیم،آخر به همان نقطه ڪه بودیم رسیدیم

دیوانه و دلبسته اقبال خودت باش
سرگرم خودت عاشق احوال خودت باش

یک لحظه نخور حسرت آن را ڪه نداری
راضے به همین چند قلم مال خودت باش

دنبال ڪسے باش ڪه دنبال تو باشد
اینگونه اگر نیست به دنبال خودت باش

پرواز قشنگ است ولے بے غم و منت
منت نڪش از غیر و پر و بال خودت باش

صد سال اگر زنده بمانے گذرانی
پس شاڪر هر لحظه و هر سال خودت باش.

اقبال لاهوری

من یک بانوی ایرانی مسلمانم

چه زود فرصتمان دیر می شود...

اگر اهل دلی از دل بگویم...

ڪه ,خودت ,یک ,رو ,هم ,بعدش ,با بچه ,تا دیروقت ,یک قایق ,میڪنم با ,بعدش چی؟آمریڪایی

مشخصات

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

nascyastunab سخن خوش... orenoref Willie's receptions پاپیروس Debra's collection ادبیات طبیعت آموزش قانون جذب Carl's notes